3 typy ludzi, których nikt nie lubi... Znasz takich?

Dzisiaj zupełnie nie-jedzeniowo. (Tak tak, tworzę nowe słowa). Ale dzisiejszy post faktycznie odbiegał będzie od tematów żywnościowych i kosmetycznych. Czyli od tych, które lubię, o których często mówię. Choroba odpuszcza, staram się wychodzić do ludzi, jakoś sobie żyje, a jako, że mam chwilę, a nawet długą chwilę wolnego to siadam, piszę. Biorąc pod uwagę fakt, że mam paznokcie długości BARDZO długiej, haha... to jest to wyczyn. Ze względu na to, że nie pozwalają mi one całkiem normalnie funkcjonować, a co dopiero stukać w klawiaturę. WIECIE, obawa, że któryś zaraz odpadnie... I choć nie ma takiej możliwości, to która z nas nie przeżywa tego stresu? Start! 

Dodam, że tym postem nie chcę nikogo urazić. Pewnie ja sama mam coś z tych cech, o których będę pisać więc tym bardziej jest to dla mnie fajne, luźne przeżycie. Jedziemy...

1) Wiecznie narzekający 

Dzisiaj poniedziałek - na pewno to będzie straszny dzień. Moja ulubiona koszulka w kropki, zafarbowała. Życie jest do niczego. Znasz to? Chyba każdy z nas zna takie osoby. Wiecznie sfrustrowane, zmęczone. Wpędzają nas w negatywny nastrój i denerwują swoją apatią. Przebywanie w gronie takich ludzi, degraduje nasz nastrój w możliwie brutalny sposób. Spędzając z nimi czas, mamy wrażenie wiecznej depresji, a po powrocie do domu zastanawiamy się, dlaczego jesteśmy wykończeni. I to nie jest przesada. Osobiście tak odbieram takie osoby. Ten typ człowieka potrafi zdołować nas na maksa. Negatywne myślenie to codzienność u takich osób, a pozytywne nastawienie do życia i chęć zmian graniczy z cudem. Pomimo tego, że non stop narzekają, toteż nic nie robią w kierunku jakichkolwiek, najdrobniejszych zmian. Świat jest przeciwko nim. Ludzie są przeciwko nim, ogólnie najlepiej się zabić. Ale po co? Skoro można narzekać... 

2) Wiem o tobie więcej niż ty sam 

To typ ludzi, których interesuje życie każdego, tylko nie własne. Dopatrzą się najmniejszych szczegółów, po czym zawzięcie będą dążyć do swego. Nie cofną się przed niczym, a ze względu na swoje ubogie duchowo i fizycznie życie - wejdą z butami w twoje. Ten typ człowieka nie zgadza się z niczym i wszystko krytykuje. Co byś nie zrobił, gdzie byś się nie ruszył - będziesz przez takie osoby oceniony. Wpędzą cię w kompleksy po czym zaczną z nich rozliczać. Kto z nas nie zna takich ludzi? Bezczelność to u nich chleb powszedni. 

Jeśli schudniesz - prawdopodobnie łykałaś/eś prochy, dzięki którym ci się udało 

Jeśli przytyjesz - prawdopodobnie jesteś w ciąży

Masz nowe buty? - pewnie się sprzedałaś, żeby je kupić

Masz nowych znajomych? - no tak, pewnie nikt inny cię nie lubi 

Lepsza praca? - na pewno załatwiła ci ciocia Grażyna 


Myślę, że ten schemat dokładnie obrazuje to, na co chciałam zwrócić uwagę. Prawda? 

3) Jesteś moim przyjacielem, dlatego o twoich problemach powiem całej wsi 

Historia się powtarza. Na pewno każdego z nas, choć raz w życiu spotkały takie sytuacje. Zwierzyliśmy się komuś, ponieważ najwidoczniej tego potrzebowaliśmy. Nie minął miesiąc, a już od postronnych osób, dowiadujemy się wszystkiego na swój temat. I prawdopodobnie ta sytuacja nie bolałaby aż tak, gdyby nie to, że fakty zostały podkoloryzowane. Ten typ ludzi to osoby, które przyjaźnią się z każdym i z nikim. Żyją z plotek, plotkami się żywią. Prawdopodobnie mają pierdyliard przyjaciół, znajomych, a tak naprawdę są samotne. Non stop widujemy je z nowymi znajomymi, którzy stopniowo się oddalają, gdy już przekonują się o fałszywości takich ludzi. Kto z nas tego nie zna? Myślę, że każdy wie o co chodzi...

Reasumując: uważam, że czasami warto przeanalizować głębiej swoje zachowania. Na pewno nie jesteśmy tak nieskazitelni, za jakich się uważamy. Każdy z nas ma coś na sumieniu i to oczywiste, ale czasami po prostu warto zrobić rachunek sumienia i przestać popełniać te same błędy.

A Wy, jakich ludzi nie lubicie?Share this:

CONVERSATION

10 komentarzy :

 1. Szczerze, najbardziej ever nie cierpię typu drugiego. Ludzie narzekający nie sprawiają, ze chce się z nimi przebywać, ale czasami ciężko im walczyć z takim charakterem, nie wkurza mnie to aż tak.
  Gadanie cudzych sekretów to mega słaba rzecz, ale wydaje mi się, że ważniejsza w bliskiej przyjaźni, w którą jednak chyba z byle kim nie wchodzimy. Póki ktoś plotkuje o pierdołach (bo nie mówimy mu waznych rzeczy) to irytuje, ale wciąż nie robi krzywdy wielkiej.

  Natomiast jak ktoś się czuje wyraźnie od innych lepszy, to tragedia. Tacy ludzie najczęściej są zamknięci na wszelkie inne poglądy (sami sobie robiąc tym krzywdę...), kompletnie nic do nich nie dociera, a rozmowa z kimś takim przypomina niekiedy walkę o przetrwanie. Trzy razy nie! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety, znam przynajmniej jednego osobnika z każdego wymienionego typu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłaś w sedno tym wpisem! Ja wolę nie ufać ludziom, bo jak później się okazuje każdy z nich ma w sobie coś z tego co napisałaś.. Przyjaźnie dla mnie nie istnieją, jedynie koleżeństwo. Tajemnice, sekrety? Wolę je zachować dla siebie. Prędzej czy później żałowałabym, że podzieliłam się tym z kimś. Ludzie zwykle są perfidni, teraz większość próbuje działać na swoją korzyść i dokładać drugiemu nogę.
  Nie mówię, że ja jestem święta, bo ponarzekać lubię, ale też nie do wszystkich.. Najważniejsze to znaleźć w sobie problem i walczyć z nim, powiedzieć sobie STOP.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety znam takie osoby,które mają te wszystkie trzy wady... dla mnie najgorsze jest jak człowiek myśli,że wie wszystko a tak na prawdę nie ma o niczym zielonego pojęcia :') niestety ludzi niektórych się nie zmieni,trzeba akceptować ich takimi jakimi są,ale fakt jest to wkurzające i też nie lubię takich osób :)
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znoszę osób, które nie baczą na ciągłą krytykę. Zazwyczaj są oni sami nieszczęśliwcami skazanymi na wkraczanie w życie innych by zaczerpnąć choć trochę dobrej energii. Trzeba wszystkich 3 typów możliwie unikać, by nie stać się jednym z nich. www.zostajetu.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post :)
  Zapraszamy do nas https://thecloudybrunette.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Trafiłaś idealnie w te typy których najbardziej nie lubię. Nie znoszę osób, które rozpowiadają o innych.
  Odwdzięczam się za szczery komentarz.
  Pozdrawiam,annnathalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znoszę takich osób, typ drugi, zdecydowanie jeden z najgorszych.
  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń